Vitajte vo Vrsi

Stredisko Vrsi sa rozprestiera na malom polostrove a skladá sa z niekoľkých častí. Centrum dediny leží na kopci vo vnútrozemí a časti Mulo a Zukve ležia na brehu zálivu na západnej strane polostrova. Vďaka tejto chránenej polohe je tu more príjemne teplé. Vrsi bol vyhlásený za samosprávny celok len nedávno v roku 2006. V posledných rokoch si získava na popularite, a tak pomaly rastú aj možnosti ubytovania a služieb. Stále však nepatrí medzi hlavné turistické destinácie, takže vo Vrsi sa môžete tešiť na pekné pláže a uvoľnenú atmosféru bez davov turistov.

Pre bohatší kultúrny život odporúčame zájsť do väčších okolitých stredísk. Vrsi sa nachádza 6 km severovýchodne od známejšieho letoviska Nin a napríklad krásny historický Zadar je vzdialený len 22 km. Vo Vrsi nájdete promenádu a niekoľko reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne víno a špeciality z rýb a morských plodov.

Pláže vo Vrsi

Každý si môže nájsť svoju vlastnú pláž vo Vrsi. Piesok nájdete dokonca aj na pláži Ričina na severnej strane polostrova. Najkrajšia pláž je kamienková pláž Mulo vo Vrsi - Mulo. Pláž je upravovaná a má pozvoľný vstup do mora, takže je vhodná aj pre rodiny s deťmi alebo menej zdatných plavcov. K dispozícii je tiež plážový bar a zaujímavé atrakcie a služby pre malých i veľkých - vodný bicykel, požičovňa skútrov, skákací hrad pri mori alebo vonkajšia posilňovňa. K dispozícii je tiež možnosť ísť na výlet loďou alebo si prenajať lehátko a slnečník. Pozdĺž pláže vedie promenáda s reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. Každé ráno si dokonca môžete kúpiť čerstvé ryby na móle.

Kamienkovú pláž s pozvoľným vstupom do mora ponúka aj úsek Vrsi - Zukve. Je to pokojnejšia pláž s menším vybavením.

Na severozápadnej strane polostrova sa hneď vedľa mora tiahne 2 km dlhý borovicový les. Kúpanie je tu vhodné pre všetkých milovníkov súkromia a tiež vyznávačov naturizmu. Vstup do mora je plytký, kamenistý a niekedy bahnitý, preto odporúčame vziať si so sebou topánky do vody. Odmenou vám však bude ticho, pokoj a príjemný tieň a vôňa borovíc po celý deň.

Kontakt

Adresa: Put Kantunina, 23235 Vrsi Mulo
Telefón: +421 918 616 005, +421 911 419 030
Email: villavrsi@gmail.com